News

ADAM Audio przedstawia nową serię A monitorów studyjnych

ADAM Audio z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek serii A, następcy wielokrotnie nagradzanej i od dawna najlepiej sprzedającej się serii kolumn głośnikowych AX.
Seria A firmy ADAM Audio zapewnia bardzo precyzyjny, przejrzysty dźwięk w całej linii monitorów, które mogą być regulowane zdalnie i w czasie rzeczywistym.

Seria składa się z pięciu modeli monitorów: A4V, A7V, A44H, A77H i A8H, które doskonale sprawdzają się w wielu profesjonalnych i domowych studiach, a także w środowiskach nadawczych, instalacyjnych, 3D, przestrzennych i domowych systemach audio. Innowacje takie jak technologia obrotowych falowodów HPS oraz korekcja akustyki pomieszczenia i korekcja dźwięku oparta na procesorze DSP umożliwiają użytkownikom dostrojenie głośników do swojego pomieszczenia i własnych uszu.

Kompaktowy ale wydajny monitor A4V najlepiej sprawdza się w mniejszych studiach, natomiast model A7V kontynuuje historię sukcesu najsłynniejszego monitora firmy ADAM – A7X. Przy pomocy trzech pozostałych nowych monitorów ADAM Audio wyznacza nowe standardy w tym przedziale cenowym: A44H stanowi płaską alternatywę dla modelu A7V z serii A, zapewniając jednocześnie podobną wydajność. Dzięki szerokości 19” poziomy monitor A44H może być umieszczony na standardowej szafce rack lub zamontowany nad lub pod ekranem. Jako zaawansowany następca modelu A77X, A77H jest prawdziwym trójdrożnym monitorem, który wykorzystuje najnowsze technologie ADAM Audio, aby zapewnić głęboki, przestrzenny i otaczający dźwięk. Topowy monitor serii A, A8H, to również trójdrożna konstrukcja, ale w innej formie, zapewniającej niezwykle precyzyjny i analityczny dźwięk wymagany w środowiskach krytycznego odsłuchu.

„Nasz zespół badawczo-rozwojowy pracował za zamkniętymi drzwiami przez wiele lat, aby stworzyć trzecią generację serii A”
– mówi Christian Hellinger, dyrektor generalny ADAM Audio.

„Wykorzystaliśmy najlepsze praktyki konstrukcyjne, nowoczesne materiały oraz zaawansowany procesor DSP, aby stworzyć nową serię A – gamę monitorów studyjnych, które oferują oszałamiającą czystość dźwięku i niski poziom zniekształceń dzięki zastosowaniu nowych przetworników niskotonowych i średniotonowych. I co prawdopodobnie najważniejsze dla naszych klientów końcowych: głośniki serii A zostały zaprojektowane tak, aby można je było dostosować do zmieniających się wymagań, preferencji i środowisk. Korzystając z oprogramowania A Control, można przesłać ustawienia zaawansowanych filtrów bezpośrednio do platformy wbudowanej w monitory, aby pomóc w kompensacji niedoskonałości akustyki pomieszczenia. Ta wbudowana platforma obsługuje filtry wiodącej w branży firmy Sonarworks. Korzystając z Sonarworks SoundID Reference i mikrofonu pomiarowego, można skalibrować głośniki pod kątem nowego pomieszczenia lub z powodu zmiany gustu. Możliwość aktualizacji oprogramowania sprzętowego pozwala na ewolucję tych monitorów, dzięki czemu klienci nadal mogą korzystać z przyszłych innowacji firmy ADAM Audio. Oferta rozszerzonej pięcioletniej gwarancji oraz wsparcie pogwarancyjne zapewniają, że monitory te będą działały jak najlepiej przez wiele lat”.