NAJSZYBSZY GITARZYSTA ŚWIATA NA GITAROWYM REKORDZIE GUINNESSA

Znamy już kolejną gwiazdę, która 1 maja we Wrocławiu pomoże tysiącom gitarzystów ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Po raz pierwszy do Polski przyjedzie pochodzący z Chicago Michael Angelo Batio, uważany za najszybszego gitarzystę świata!

Michael Angelo Batio to jeden z twórców i pionierów gitarowej techniki shred, a także pomysłodawca i pierwszy użytkownik podwójnej gitary. Ma on na swoim koncie również solówkę z gitarą poczwórną, na której zagrał podczas występu z glam metalowym zespołem NITRO. Znalazła się ona na liście „50 Najbardziej Skandalicznych Momentów w Historii Rocka” według magazynu FHM. Kursy gitarowe Michaela Batio na kasetach VHS stały się podstawowymi podręcznikami edukacyjnymi dla gitarzystów na całym świecie. Lekcje technik gitarowych pobierali u niego wybitni gitarzyści, jak choćby Tom Morello z Rage Against the Machine czy Mark Tremonti z Alter Bridge. Wielu znakomitych muzyków wymienia Batio, jako jedną ze swoich największych inspiracji.

Michael Angelo Batio w trakcie swojej działalności zdobył szereg tytułów najlepszego gitarzysty, m.in. „Najlepszy Shredder Wszechczasów”, „Najlepszy Shredder” czy „Najszybszy Gitarzysta Wszechczasów” według amerykańskiego Guitar World Magazine. Jest także na liście „100 Największych Metalowych Gitarzystów Wszechczasów”. Jego kanał na You Tube przekroczył 80 milionów odtworzeń, a wideo „Speed Kills” sięga 14 milionów wejść.

Przypominamy, że ramach 12. Thanks Jimi Festival na wrocławskiej Wyspie Słodowej swoje koncerty zagrają m.in. Eric Burdon z zespołem The Animals, brytyjska legenda rocka – Uriah Heep czy Luxtorpeda. Bilety tylko do 20 marca w promocyjnej cenie 45 złotych dostępne będą w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl. Dla uczestników rekordu tradycyjnie przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki.

http://heyjoe.pl/