W-Music Distribution Press Release Keeley Hooke Reverb Efekt Keeley Hooke Reverb

Nowy efekt Hooke Spring Reverb marki Keeley łączy w sobie vintage’owy, sprężynowy reverb w stylu wzmacniacza lampowego i efekt tremolo. Zamiast taszczyć kosztowny sprzęt studyjny, weź ze sobą w trasę reverb i tremolo Keeley Hooke! Wybieraj brzmienia spośród pogłosów Classic Spring, Black Face Trem-n-Verb czy Fugue-Verb w stylu organów: 

 • Pogłos sprężynowy: Efekt Hooke Spring Reverb posiada tryb Spring Reverb. Kontrolery brzmienia w tym trybie to Tone i Spring. Kontroler Tone pozwala ustawić jasne i ekspresywne lub ciemne i gęste brzmienie pogłosu. Kontrolerem Spring ustawisz „rozlazłość” i „Sproing” w panoramie reverbu. Poluzuj sprężyny pogłosu aby usłyszeć mnóstwo dźwiękowych refleksów i deszcz „odbić” reverbu. Możesz emulować konkretną panoramę pogłosu uzyskanego na wzmacniaczu vintage. Połączenie tych dwóch kontrolerów pozwoli Ci dokładnie dostroić barwę i charakter „sprężynowania” i emulacji lamp w Twoim ulubionym pogłosie vintage. Nie uwierzysz jak głęboką i ciepłą barwę posiada ten reverb. 
 • Trem-n-Verb: Ten tryb stworzono z myślą aby dać Ci niesamowity reverb w stylu Fullerton CA Black Panel Vibrato. Każdy wie, że nie jest to tak naprawdę pitch vibrato, a tremolo. Keeley ostrożnie wyregulował i wyfiltrował brzmienie w taki sposób, aby nadać mu lampowy styl i zastosował taką modyfikację tonalną, która da głębokie, rozchwiane tremolo. Regulując pracę lamp w sygnale wyjścia w celu uzyskania volume tremolo, zmieniasz również amplitudę głośności. Firma Keeley znalazła przepis na przemiatanie tekstury tremolo poprzez efekt reverb w sposób bardziej głęboki, wyrazisty i magiczny.
 • Fugue Organ Reverb: Hooke Reverb wymagał czegoś zwariowanego, czegoś czego wcześniej nie było. Zespół Keeley’a zaczął poszukiwania pośród brzmień shimmer-spring, obniżonych oktaw, „sprężynowania” oraz podobnych dźwięków, które zaintrygowały Roberta Keeley’a. Sednem sprawy był fakt, że wciąż dało się słyszeć oryginalny sygnał gitary. Odcięto więc zupełnie sygnał wyjściowy pozostawiając jedynie brzmienie „wet” pogłosu sprężynowego z oktawą w górę i w dół. Organy kościelne, organy w pogłosie…no i wszystko w nosie!

Co więcej może zaoferować ta kostka? Obróć swój efekt Hooke Spring Reverb do góry dnem i przełącz przełącznik Bank Switch na pozycję Bank 2. Otrzymasz wówczas 3 dodatkowe brzmieniowe smaczki pogłosu spring: 

 • Long Decay Trem-n-Verb: Brzmi podobnie jak w Banku nr 1, jednak bardziej pod kątem gitar z przetwornikami single coil i z długo wybrzmiewającymi ogonami pogłosu. Jeśli tylko szukasz długiego, sprężynującego pogłosowego rumoru i posiadasz gitarę do muzyki „surferskiej”.
 • Spring-Plate: Kolejna perełka od Keeley’a. Gdy komentator serwisu YouTube stwierdził, że nie ma pogłosu Plate… Robert Keeley odpowiedział: „Mam coś dla Ciebie”! Coś pomiędzy pogłosami Spring i Plate. Dokładnie tak brzmi. Możesz ustawić 25% pogłosu spring i 75% pogłosu plate, 50/50, zgodnie z własną koncepcją. Odczujesz to tak, jakby producent dodał własny plate reverb do pogłosu spring, który ustawiłeś w studio na swoim wzmacniaczu lampowym. Klasycznie. Jak zwykle. Z tym, że teraz, z efektem Keeley Hooke Spring Reverb możesz zrobić to wszędzie. 
 • Vibro-Spring: Co by powstało, gdyby Blackface i Magnatone mieli dziecko? No tak! Pitch vibrato spring reverb. Coś z brzmieniowych obszarów Lonnie’go Mack’a? Owszem, tam również z łatwością się wpasuje. Tryb Fugue nazywam trybem Mack. Brzmienie to powstało dzięki połączeniu inspiracji Eddie’go Heinzlemana i Lonnie’go  Mack’a. Reverbu typu spring i vibrato typu pitch.

Efekt Keeley Hooke będzie dostępny pod koniec sierpnia 2016.

Sugerowana cena detaliczna (MSRP) efektu Keeley Hooke Reverb wynosi, wliczając VAT, 1244,15 PLN. 

Specyfikacja efektu Keeley Hooke Reverb

 • Cyfrowy efekt reverb z klasycznymi efektami pogłosu sprężynowego i nie tylko
 • 3 tryby główne: Spring Reverb, Trem-n-Verb i Fugue Organ-Reverb
 • 3 tryby dodatkowe: Long Decay Trem-n-Verb, Spring-Plate i Vibro-Spring
 • Trójpozycyjny mini-przełącznik
 • Wewnętrzny przełącznik DIP
 • 4 kontrolery parametrów: Tone (Rate, Oct Hi), Reverb, Spring (Depth, Oct Lo) i Level
 • Wejście mono jack 6,3 mm
 • Zasilanie opcjonalnym zasilaczem 9V DC
 • Wyprodukowano w USA 

Wideoprezentacje: 

https://www.youtube.com/watch?v=v-sKIxt_akM

https://www.youtube.com/watch?v=NZQULi9E9wM

https://www.youtube.com/watch?v=VRHiUYGIkUM

Więcej informacji znajdziesz na:

https://robertkeeley.com/product/hooke-spring-reverb/