News

Wybór pianina

Pianino należy już do tej grypy najpoważniejszych instrumentów muzycznych. Jest to też instrument cieszący się największym szacunkiem i uznaniem, a jego większy odpowiednik fortepian nazywany jest często „Królem instrumentów”. (https://www.instrumentydladzieci.pl/pl/p/Pianino-cyfrowe-CASIO-AP-270-czarne-5-lat-gwarancji/292)

Swoją popularność instrument ten zawdzięcza przede wszystkim swojemu wspaniałemu brzmieniu oraz możliwościami jakie daje wykonawcy. Na pianinie gramy wykorzystując wszystkie dziesięć palców, więc mamy możliwość budowania przeróżnych schematów melodycznych i harmonicznych. Instrument ten doskonale sprawdza się zarówno jako instrument solowy jak i zespołowych.

Dokonując wyboru możemy zdecydować się na instrument akustyczny lub cyfrowy. Oczywiście jak zawsze przy tego rodzaju wyborze będziemy mieli pewne za i przeciw. Na pewno wspaniale jest mieć w domu instrument akustyczny, ale nie każdy może sobie na taki pozwolić. Najczęściej główny powód to brak warunków lokalowych, bo instrument akustyczny zajmuje znacznie więcej miejsca i jest zdecydowanie cięższy. Drugi powód to kwestia finansowa, gdyż pianino akustyczne nawet te z budżetowej półki potrafi kosztować znacznie więcej niż dobrej klasy pianino cyfrowe. Dlatego doskonałą alternatywą dla instrumentu akustycznego będzie instrument cyfrowy.

Dokonując zakupu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość klawiatury, która ma decydujące znaczenie przy wyborze tego instrumentu. To na niej gramy i to z nią nasze palce będą miały ciągły kontakt, dlatego powinna ona w jak największym stopni odzwierciedlać klawiaturę instrumentu akustycznego. Drugim ważnym kryterium jest oczywiście brzmienie, które również powinno brzmieć jak instrument akustyczny. Casio AP-270 bez wątpienia należy do tych bardzo udanych pianin cyfrowych, które obydwa te najważniejsze kryteria spełnia i dlatego warto rozważyć zakup właśnie tego modelu.