Efekty gitarowe

Xotic Super Sweet Booster oraz Super Clean Buffer

Jako dodatek do świetnie brzmiących przesterów, paleta efektów od Xotic/USA poszerza się teraz o niezwykle sprawny booster oraz bufor. Podczas tegorocznych targów NAMM Show, Xotic zaprezentował nam swoje dwie ciekawe nowości:
Xotic Super Sweet Booster

Xotic Super Sweet Booster (SSB) to dynamiczny, transparentny i czysty booster, z korekcją +20 dB, który dostosowano specjalnie do artykulacji gitarowej. Wielu gitarzystów nadal lubuje się w vintydżowych pickupach gitarowych, które z uwagi na swoją budowę, nie mają wystarczająco mocnego sygnału wyjściowego aby nasycić wzmacniacz naturalnym przesterem. Ci którzy znają to zjawisko, od dawna wiedzą jak podrasować swoje brzmienie wzmacniacza gitarowego, dopalając go efektami typu TS. Jakkolwiek, ta technika nie zawsze jest lubiana, z uwagi na fakt że efekt overdrive musi być zawsze włączony.

Xotic Super Sweet Booster (SSB) posiada wysokiej jakości przedwzmacniacz klasy A, zbudowany na jednostce JRC4558. Częstotliwość podbicia, możemy tu dodatkowo korygować mikroprzełącznikami DIP na jednym z boków efektu, są to: High Cut, Hi Mid Boost, Lo Mid Boost Bass Boost. Dzięki takej korekcji, mamy możliwość szerokiego zakresu brzmienia. Wewnątrz efektu znajduje się także przełącznik do zmiany pomiedzy buforowanym a true bypassem. Zasilanie dostarczane jest za pomocą baterii 9V, lub opcjonalnie zasilaczem 9-18V DC.

Sugerowana cena Xotic Super Sweet Booster to 744 PLN, wliczając VAT.

Xotic Super Clean Buffer

Xotic Super Clean Buffer (SCB) to urządzenie dla purystów gitarowego brzmienia, którzy podłączają swoją gitarę do wysokiej jakości wzmacniacza oczekując najlepszych rezultatów. SCB posiada wysokiej jakości przedwzmacniacz klasy A, zbudowany na jednostce JRC4558. Częstotliwość podbicia, możemy tu dodatkowo korygować mikroprzełącznikami DIP na jednym z boków efektu, są to: High Cut, Hi Mid Boost, Lo Mid Boost Bass Boost. Dzięki takej korekcji, mamy możliwość szerokiego zakresu brzmienia. Wewnątrz efektu znajduje się także przełącznik do zmiany pomiedzy buforowanym a true bypassem. Zasilanie dostarczane jest za pomocą baterii 9V, lub opcjonalnie zasilaczem 9-18V DC.

Jeśli spotkasz się z ciemno i płasko brzmiącą gitarą, a Twój sygnał biegnie przez długie kable oraz rozbudowany pedalboard efektów (nawet z wbudowanym buforem), to finalne brzmienie może okazać się nieprzyjemne i wręcz denerwujące. Rozwiązaniem jest Xotic Super Clean Buffer. Główną przyczyną utraty jakości sygnału jest brak dobrze przygotowanego bufora w efektach, często układy takie pomimo zapewnień producentów, są zwyczajnie wątpliwej jakości, nasz bufor pozwoli na uwolnienie się od tych problemów, gwarantując przejrzysty sygnał o najlepszych parametrach.

Sugerowana cena Xotic Super Clean Buffer to 744 PLN, wliczając VAT.

Po więcej informacji, zapraszamy na: http://xotic.us/effects