Sprzęt muzyczny, Studio

Zastosowanie pianki akustycznej w studiu nagraniowym

W obecnych czasach, istnieje mnóstwo nowości i udogodnień, które wykorzystywane są na wielu płaszczyznach gospodarki. Aranżacja wnętrz, przystosowywanie pomieszczeń, dekorowanie obiektów to jedne z silnie rozwijających się dziedzin. Niektóre powierzchnie wymagają specjalnej aranżacji, jak również zastosowania innowacyjnych i nowoczesnych metod budowlanych. Zaprojektowanie i urządzenie wielu pomieszczeń wiąże się z koniecznością zastosowania niecodziennych rozwiązań i pomysłów. Jednym z wyzwań, podejmowanych przez dekoratorów i architektów wnętrz jest urządzenie studia nagrań, pomieszczeń wielko metrażowych, jak również mniejszych pustych wnętrz, które charakteryzują się dużym pogłosem, echem lub zbyt wielkim, dudniącym basem. Aby zniwelować problem niekorzystnej akustyki wnętrza, wyciszyć pomieszczenie, odizolować wnętrze od pozostałych obiektów i powierzchni, należy zastosować nowoczesne i opłacalne rozwiązania, pozwalające ustabilizować powstający pogłos i wyeliminować hałas.

Innowacyjne sposoby zmiany akustyki wnętrza.

Ówcześnie, zmiana akustyki wnętrza, możliwa jest dzięki wykorzystaniu wielu metod i sposobów, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się hałasu, jak również poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniu. Wśród znanych technologii wyróżnia się wykorzystanie materiałów takich jak:

  • pianka akustyczna,
  • absorber akustyczny,
  • płyta akustyczna,
  • dyfuzor akustyczny,
  • pułapka basowa,
  • panel akustyczny,
  • inne.

Zamontowanie i użycie odpowiedniego materiału wiąże się z wielkością i przeznaczeniem pomieszczenia, jak również praktycznym jego wykorzystaniem.

Pianka akustyczna, jako najpopularniejsza metoda wygłuszająca.

Pianka akustyczna dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się, jako materiał wygłuszający i wyciszający pomieszczenie. Dzięki swojej budowie i konstrukcji, zatrzymuje dźwięki, jak również tłumi szumy i zakłócenia. Jednak, by w pełni spełniała swoje zadanie musi być ona zamontowana w odpowiedni sposób, jak również dostosowana do pomieszczenia i jego przeznaczenia.

Zastosowanie pianki akustycznej

Pianka akustyczna, to produkt, który bardzo dobrze sprawdza się w różnego rodzaju studiach nagraniowych, salach kinowych, domowych pracowniach muzycznych, studiach telewizyjnych czy pomieszczeniach firmowych opartych o rozmowy telefoniczne.

Więcej o piankach akustycznych dowiesz się tutaj: https://asound.pl/akustyka-pomieszczen/jaka-pianka-akustyczna-pokoju-wady-zalety-pianki-poliuretanowej/

Dzięki odpowiedniemu zamontowaniu i umieszczeniu pianki wygłuszającej można spodziewać się niwelowania niepożądanych hałasów, odgłosów pochodzących z zewnątrz pomieszczenia, rozległego echa czy uzyskać poprawę akustyki. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu nagrywanie dźwięków, oglądanie filmów, praca biurowa stanie się korzystniejsza, przyjemniejsza i bardziej efektowna.

Montaż pianki akustycznej

Montaż pianki powinien opierać się o dwa główne aspekty. Najważniejsza jest skuteczność i wykorzystanie zamontowanego materiału. Dzięki zaangażowaniu i prawidłowemu przygotowaniu się do montażu pianki, w szybkim czasie będzie można przetestować rezultaty wykonanej pracy. Drugim czynnikiem, na który użytkownik powinien zwrócić uwagę to walory estetyczne. Mnogość kolorów i wzorów, a także możliwość łączenia ich ze sobą pozwala uzyskać imponujący i miły dla oka efekt.