Koncerty, News

AEStrada to fascynujący konkurs muzyczny, który stawia przed Wami możliwość wspólnego grania w zespole lub rozpoczęcia kariery muzycznej. Warto się zainteresować, gdyż czekają tam atrakcyjne nagrody! Wydarzenie jest zorganizowane przez AES Wrocław Student Section, czyli grupę inżynierów dźwięku z Politechniki Wrocławskiej, którzy mają na celu wsparcie młodych muzyków.

Głównymi założeniami konkursu są: wspieranie początkujących artystów poprzez darmową sesję nagraniową w profesjonalnym studio oraz szansa na występ podczas koncertu finałowego; promowanie polskiej undergroundowej sceny muzycznej; rozwijanie umiejętności pracy w studio, nagrywania na żywo i miksowania muzyki, co może być niezwykle cenne dla członków koła AES.

AEStrada podzielona jest na trzy etapy:

Etap I: W terminie od 15 lipca do 31 sierpnia 2023 roku, zespoły mogą zgłaszać się do konkursu poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy.

Etap II: Wybrane zespoły z pierwszego etapu będą miały okazję nagrywać w profesjonalnym studio. Każdy zespół otrzyma jeden dzień na nagranie jednej piosenki. Ciekawym faktem jest to, że uczestnikom towarzyszyć będzie współpracownik z koła AES, który pomoże i doradzi w procesie nagrywania. Nagrania odbędą się między wrześniem a październikiem 2023 roku.

Etap III: Trzy zespoły, które najlepiej poradzą sobie w drugim etapie, zmierzą się w koncercie finałowym. To właśnie tam zostanie wyłoniony zwycięzca, który będzie miał szansę na dalsze darmowe nagrania w studiu oraz występ podczas Wrocławskich Juwenaliów w 2024 roku. Koncert finałowy planowany jest na marzec 2024 roku.

To świetna okazja, aby zaprezentować swoją oryginalność, pomysłowość oraz zdolności w trzymaniu tempa. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w konkursie, więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na oficjalnym fanpage AEStrady: link do fanpage.