News, Producenci

Kable do gitary elektrycznej

Gitara elektryczna to wspaniały i bardzo uniwersalny instrument, który może służyć do grania różnorodnych gatunków muzycznych, od delikatnego jazzu, przez bluesa i country, aż po ostry rock i metal. Wybierając taki instrument należy liczyć się z tym, że do jego nagłośnienia będzie potrzebny dodatkowy sprzęt, na przykład combo gitarowe. Aby jednak połączyć je z gitarą, wymagany będzie kabel do gitary elektrycznej.

Wybór kabli do gitary elektrycznej

Na rynku nie brakuje uznanych producentów kabli do gitar elektrycznych, dzięki czemu dobrej jakości przewód można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Przykładem są te od firmy SSQ, czyli Sound Station Quality. Różnią się one długością, ale wszystkie oferują bardzo czysty sygnał po nagłośnieniu gitary, dzięki czemu może ona wybrzmieć bez zniekształceń i szumu.

Kabel do gitary powinien być wytrzymały i solidnie wykonany, aby zapewnić niezawodność. Wewnętrzne przewody powinny być chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i zakłóceniami elektromagnetycznymi. Warto inwestować w kable z solidnymi wtykami typu jack, które zapewniają pewne i trwałe połączenie. Dzięki temu taki kabel będzie mógł posłużyć nam przez wiele lat, niezależnie od tego, czy gramy w domu dla własnej przyjemności, czy koncertujemy i nie zwracamy większej uwagi na to, czy kabel został specjalnie zabezpieczony przed uszkodzeniami.