Ibanez, News, Producenci

Nowości marki Ibanez na rok 2024 już dostępne!

W tegorocznej ofercie Ibaneza znalazły się modele, które trafią w wiele gustów, a szczególnie zadowoleni będą fani gitar Premium, a to za sprawą kilku ciekawych nowości.

Po udanej premierze modeli AZ Premium w 2022 roku, seria została w tym roku rozszerzona o cztery nowe modele.

Dwa dobrze już znane modele otrzymały nowe niebanalne wykończenia – gitara AZ47P1QM kolor Dragon Eye Burst oraz AZ42P1 kolor Prussian Blue Metallic.

Pojawiły się również dwa zupełnie nowe modele: AZ24P1QM-DOB i 7-strunowa gitara AZ427P2QM-TUB. Obie gitary posiadają top z klonu płomienistego na korpusie z drewna lipy amerykańskiej, gryf z klonu pieczonego i przetworniki Seymour Duncan Hyperion. Ponadto, gitary wyposażono w klucze blokowane Gotoh, luminescencyjne znaczniki boczne oraz mostek tremolo Gotoh T1502.

Nie tylko seria AZ wzbogaciła się o nowe modele – również popularne modele RGT zyskały dwa zapierające dech w piersiach nowe wykończenia!

Gitara RGT1270PB w wykończeniu Cosmic Blue Starburst Flat Finish jest wyposażona w 7-częściowy gryf z drewna klonu i orzecha włoskiego z konstrukcją neck-through, przetworniki DiMarzio Air Norton, True Velvet i The Tone Zone w konfiguracji H-S-H, a także mostek Edge Tremolo.

Fani mostka stałego również znajdą coś dla siebie – model RGT121PB w nowym wykończeniu Stained Wine Red, który posiada te same specyfikacje, co jej siostrzany model RGT1270PB.

Ostatni, ale nie mniej ważny punkt tegorocznej oferty marki Ibanez, o którym należy wspomnieć, to nowe wykończenie serii S w modelu S1070PBZ – Charcoal Black Burst. Gitara wyposażona jest w podstrunnicę z palisandru, przetworniki DiMarzio Air Norton, True Velvet i Tone Zone w konfiguracji H-S-H, a także mostek tremolo Edge-Zero II.